Niepodległa

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

14 września 2018 roku odbyły się Szkolne Eliminacje Konkursu „Wiedzy o Unii Europejskiej”, przeprowadzone w ramach Mazowieckiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, organizowanego przez Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego p. Zbigniewa Kuźmiuka. Forma prac konkursowych była dowolna: plakat. esej, album, film, prezentacja multimedialna, wiersz itp. Szkolna Komisja Konkursowa   w składzie: p. Jarosław Druchniak - Dyrektor Szkoły p. Dorota Majkowska - Wicedyrektor Szkoły             p. Jadwiga Budziszewska wyłoniła laureata konkursu spośród najlepszych prac złożonych przez:           1. Anna Kapla z klasy IV TEK 2. Karolina Morawska z klasy IV TEK 3. Ilona Ogrodnik z klasy IV TEK     4. Kacper Pawlak z klasy III TIb 5. Kamil Gerek z klasy III TIb Według Komisji konkursowej Laureatem Szkolnego konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej została Anna Kapla z klasy IV TEK, autorka najciekawszej pracy konkursowej. Szkolne eliminacje konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej przeprowadziły opiekunki Szkolnego Klubu Europejskiego „EUROMY” : p.Jadwiga Budziszewska,            p. Hanna Lewandowska, p. Dorota Sobocińska.

Opieka pedagogów nad klasami

Opieka pedagogów nad klasami w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego

                                                         w Pułtusku

                                             w roku szkolnym 2018/2019

 

                                               PEDAGOG   ALEKSANDRA LASOCKA

 

KLASA

 

 

 

II TL/E

 

  II TEK

 

III TI b

 

IV TL  

 

I TI

 

I TL

 

I TLE

 

I TEK

 

I LO

 

III LO

 

                                               PEDAGOG   IZABELA NUSZKIEWICZ

 

KLASA

 

 

 

   II LO

 

II TL

 

II TI

 

III TEK

 

III TI a

 

III TL b

 

III TL a

 

IV TEK

 

IV TI

 

 

Gra terenowa

 

Czytaj więcej...

Nagroda

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

INFORMACJA

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się wg poniższego harmonogramu:

 • 8:30 – rozpoczęcie roku szkolnego w ZSZ im. J. Ruszkowskiego

Spotkania wychowawców klas z uczniami odbędą się zgodnie z poniższym porządkiem:

Czytaj więcej...

Rodo

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

PRZEZ ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. JANA RUSZKOWSKIEGO

W PUŁTUSKU

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679
z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenie), informujemy, że:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku przy ul. Tysiąclecia 12 , adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. (023) 692 06 41 .
 2. Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku: JMS AUDYT sp. z o.o. Marcin Szymanik, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:

- wypełniania obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze w związku z realizowaniem zadań przez (wpisać nazwę jednostki) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c Rozporządzenia;

- wykonywania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej Administratorowi w związku z realizowaniem zadań przez (wpisać nazwę jednostki) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e Rozporządzenia;

 1. W związku z przetwarzaniem danych w celu wskazanym powyżej Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępniane innym odbiorcom lub kategoriom odbiorców danych osobowych. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być:

- inne podmioty upoważnione do odbioru Pani/Pana danych osobowych na podstawie odpowiednich przepisów prawa;

- inne podmioty, które przetwarzają Pani/Pana dane osobowe w imieniu Administratora na podstawie zawartej umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych (tzw. podmioty przetwarzające).

 1. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji wskazanego w pkt 3 celu przetwarzania, w tym również obowiązku archiwizacyjnego wynikającego z przepisów prawa.
 2. W związku z przetwarzaniem przez Administratora danych osobowych przysługuje Pani/Panu:

- prawo dostępu do treści danych, na podstawie art. 15 Rozporządzenia;

- prawo do sprostowania danych, na podstawie art. 16 Rozporządzenia;

- prawo do usunięcia danych, na podstawie art. 17 Rozporządzenia;

- prawo do ograniczenia przetwarzania danych, na podstawie art. 18 Rozporządzenia;

- prawo do przenoszenia danych, na podstawie art. 20 Rozporządzenia;

- prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, na podstawie art. 21 Rozporządzenia;

- w przypadku, w którym przetwarzanie Pani/Pana danych odbywa się na podstawie zgody
(tj. art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia), przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia zgody
w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

- wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych), gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.

 1. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem prowadzenia sprawy w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkwskiego w Pułtusku.Podanie danych wynika z przepisów prawa, tj. z ustawy z dnia (wpisać nazwę głównego aktu prawnego który opisuje zadania jednostki) oraz innych obowiązujących przepisów prawa.
 2. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.

„I popłyną nam dni z wakacjami na ty…”

22.06.2018 zakończył się rok szkolny 2017/2018. Podczas uroczystej akademii dyrektor ZSZ im. Jana Ruszkowskiego p. Jarosław Druchniak , wicedyrektorzy p. Dorota Majkowska i p. Luiza Truchel oraz wicestarosta p. Beata Jóźwiak, wręczyli nagrody osobom, którzy w minionym roku szkolnym z rożnych powodów zasłużyli na wyróżnienie. Nagrodzeni zostali m.in. uczniowie z najwyższą średnią ocen, a także uczniowie osiągający sukcesy w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych oraz biorący aktywny udział w życiu szkoły. Rozpoczynają się wakacje… Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły, koleżankom i kolegom oraz rodzicom życzymy wiele uśmiechu, radości, słońca, pogody ducha i wszystkiego najlepszego. Do zobaczenia we wrześniu! Relacja fotograficzna z zakończenia roku szkolnego 2017/18 w Zespole Szkół im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, 22 czerwca 2018 r. A.C.

Galeria zdjęć

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Organizacja dnia 22 czerwca 2018 r.

(zakończenie roku szkolnego)

 1. 9:00 – Msza święta – Bazylika Kolegiacka
 2. 10:30 – uroczystość zakończenia roku szkolnego

           (sala gimnastyczna lub boisko)

 

Rowerowy rajd dla Niepodległej

Rowerowy rajd dla Niepodległej

14 czerwca 2018 r. odbył się I rowerowy rajd dla Niepodległej. Wyruszyliśmy do Zambsk Kościelnych by radośnie i aktywnie uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Ruszkowiacy bardzo sprawnie i bezpiecznie pokonali zaplanowaną trasę. Nim się spostrzegliśmy, byliśmy na plebanii w Zambskach, gdzie przywitał nas ks. Dariusz Multon, proboszcz tamtejszej parafii. Gościnność byłego katechety Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego ucieszyła wszystkich uczestników Rajdu. Zostaliśmy zaproszeni na pyszną kiełbaskę z grila. Miłym akcentem wyprawy  było zwiedzanie cmentarza, o którym z wielką pasją opowiadał p. Sławomir Jaskulski. Przy mogile żołnierzy 5. Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego „Zuchowaci” z Wilna pomodliliśmy się w intencji poległych oraz zawierzyliśmy losy naszej Ojczyzny. Kolejny rajd już we wrześniu, tym razem ruszymy do Zator.

Opiekunami młodzieży byli: dyrektor Szkoły p. Jarosław Druchniak,  p. Danuta Filipiak oraz ks. Sebastian Pakulski. 

50 lat minęło…

50 lat minęło…
W maju 2018r. minęło pięćdziesiąt lat od historycznej pierwszej matury Technikum nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku. Z tej okazji w dniach 8-9 czerwca 2018r., absolwenci dwóch klas Technikum Radiowo – Telewizyjnego zorganizowali uroczyste spotkanie ze swoimi nauczycielami oraz obecną dyrekcją szkoły. Niezwykłe zajęcia wychowawcze prowadziła Pani Profesor Irena Łapińska- Siarkiewicz, a do odpowiedzi zostali „wywołani” między innymi: Pan Tadeusz Miłoszewski, maturzysta z przed pięćdziesięciu lat, późniejszy dyrektor szkoły, Pani Zofia Wróbel, nauczycielka historii, Pan Jarosław Druchniak i Pani Dorota Majkowska. W bardzo miłej atmosferze wspominano szkołę z przed wielu lat oraz przywołano wydarzenia współczesne. Absolwenci byli bardzo ciekawi jaka jest ich szkoła dzisiaj, czym żyje, w jakich zawodach kształci uczniów i w jakim kierunku się rozwija. Z murów Technikum spotkanie zostało przeniesione do Domu Polonii, gdzie już w bardziej luźnej atmosferze absolwenci razem ze swoimi nauczycielami wspominali ważne w ich życiu wydarzenia z wczesnej młodości. 
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na uroczystość i miło spędzony czas, życzymy wielu kolejnych spotkań w szkole z przyjaciółmi. 
Jarosław Druchniak, Dorota Majkowska

Jak nie czytam, jak czytam

8 czerwca 2018r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku wzięli udział w ogólnopolskiej akcji, propagującej czytelnictwo wśród młodzieży i dorosłych. Organizatorem głównym przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Celem spotkania było między innymi propagowanie mody na książkę i czytelnictwo, promocja bibliotek oraz ich znaczenia w edukacji czytelniczej. 

Spotkanie z książką zorganizowane na terenie wokół szkoły otworzyła wicedyrektor Dorota Majkowska, która przybliżyła uczestnikom ideę ogólnopolskiej akcji. Szkolnym organizatorem spotkania jest pani Dorota Sobocińska.
Wicedyrektor Dorota Majkowska

 

Konkurs wiedzy o świętym Stanisławie Kostce

O Kostce wiem już wszystko

8 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o świętym  Stanisławie Kostce. Do konkursu przystąpiło 96 uczniów z trzech pułtuskich szkół ponadgimnazjalnych: Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi, Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa i Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego. Celem konkursu było bliższe poznanie życia świętego Stanisława Kostki i wzbudzenie pragnienia naśladowania patrona, inspirowanie młodzieży do refleksji nad wyborami dokonywanymi w życiu i wartościami, którymi się kieruje.

Czytaj więcej...

Stypendyści Marszałka 2017-2018.

Od dwóch lat Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku znajduje się w czołówce szkół pod względem liczby stypendystów. Uzdolnieni uczniowie Technikum Nr 1 realizują swoje innowacyjne projekty, pozwalające na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań. W roku szkolnym 2017/2018 dwudziestu dwóch uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium z programu „Mazowsze- stypendia dla uzdolnionych uczniów szkół zawodowych”.

Galeria zdjęć

Czytaj więcej...

wrzesień 2018
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zespół Kreatywnej Młodzieży

 

Wspólnota Ruszkowiaków

 

Dobre Praktyki

Rok Szkoły Zawodowców

 

Akademia Humanistyczna

Akademia Obrony Narodowej

Erasmus

Wirtualne Laboratoria

 

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Mazowiecki Kurator Oświaty

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Koweziu

Ministerstwo Edukacji Narodowej